Jóga a test és a szellem egészségéért
A jóga célja a testi és a szellemi erők felébresztése. Eszerint alapvetően kétféle jógát különböztetünk meg: testi és szellemi jógát. A jógának több változata ismert, amelyeket a különböző személyiségtípusokhoz fejlesztettek ki.
A jóga mindennapos gyakorlása önmagában is hasznos. Javítja az egészséget, jó közérzetet teremt, mentális megtisztulást hoz és az életminőség javulását eredményezi. A jóga fejleszti a testet, az elmét, az érzelmeket és a szellemet. A betegség és a mentális stressz enyhíthető az egyén tudatosságának és a benne lakozó öngyógyító erőknek a felébresztésével. Az érzelmek megerősítésével és az elme lecsendesítésével olyan érzékelési módra teszünk szert, amely a béke, a szabadság és a belső erő érzését eredményezi.
Stressz ellen is hasznos a jóga!
A jóga gyakorlatai elvégezhetőek gyorsan, hogy felmelegítsék az emberi testet, vagy lassan, hogy fejlesszék az ellenálló képességet, a kitartást és tökéletesen összehangolják a mozdulatokat. Bárki elkezdhet jógázni, még akkor is, ha nem érzi magát különösebben erősnek, vagy lazának, mert ezek a kepésségek rendszeres gyakorlással megszerezhetőek.
A jóga olyan izmokat mozgat meg, amiről eddig nem is tudtuk, hogy léteznek, csak amikor megérezzük. Élettel tölti meg testet, megnyugtatja az idegrendszert, helyre rakja a csontokat, fiatalít, amit nem csak a mozgáson, de a bőrön, viselkedésedben és gondolkodásodban is észrevehető. A jóga gyakorlása során megszerzett “tapasztalatok” fejlesztik a személyiséget is. Egy olyan megközelítési móddal, amely az élet minden területét átöleli.
A jóga lehetővé teszi, hogy rátaláljon valódi önmagára, belső értékeire, valamint hogy összhangba tudja hozni álmait, vágyait és így közelebb kerüljön megvalósításukhoz. A jóga gyakorlatokkal felszabadítható a mindenkiben szunnyadó életenergia, nő a kreativitás, rugalmasabb lesz és nem csak izomban, hanem gondolkodásban is.